NPP Nedir (Kısa Ester Deca)

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 45
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

NPP Nedir (Kısa Ester Deca)

Mesaj gönderen RoidLifter »

Nandrolone Fenilpropionat, bildiğimiz Nandrolone Decanoate yani Deca ürününe çok benzeyen bir anabolik steroiddir. Bununla birlikte, Nandrolone Fenilpropionat ticari olarak satılan ilk Nandrolone bileşiğidir. Yani Deca'dan eskidir.
Burada önemli bir not paylaşmak istiyorum Deca aslında bir ester isminin kısaltmasıdır burada asıl ilaç Nandrolone'dur. Ama yıllardır böyle gelip böyle gittiği için biz de böyle kullanıyoruz.

Nandrolone Fenilpropionat, kısa-orta esterli anabolik steroiddir ve genelde NPP olarak bilinir. Bu ürün, biraz da daha sık enjeksiyon istemesi nedeniyle daha uzun esterli Decanoate versiyonu kadar popüler olmamıştır; ancak, günümüzde kısmen yeni labaratuvarlar sayesinde hem kullanımda hem de kullanılabilirlikte bir canlanma olmaya başlamıştır.

Nandrolone Fenilpropionat, 19-nortestosteron (19-nor) bir anabolik androjenik steroiddir. Bu durum testosteron hormonunun, yapısal olarak karbon atomunun 19. pozisyonunda gerçekleştirilmiş bir değişikliği ifade eder . Bu basit yapısal değişiklik bize Nandrolone'u verir ve kısa Fenilpropionat esteri de ekleyerek Nandrolone Phenylpropionate'e sahip oluruz.

NPP bir deca türevidir ve deca'nın sahip olduğu etkilere ve yan etkilere sahiptir.

Nandrolone Fenilpropionat da testosterondan önemli ölçüde daha az östrojeniktir. Hem Nandrolone hem de testosteron aromatize olur, ancak Nandrolone Testo'ya göre %20 daha az aromatize olur.

Peki neden Deca neden Npp tercih etmeliyim. Konumuz Npp olduğuna göre burada Npp'nin Deca'ya göre avantajlarını ve dezavantajlarını yazmalıyım. İkisi de muhteşem kütle ekleyici ilaçlardır.

Avantaj: Daha hızlı etki. Peak yapma zamanı çok daha kısa sürer. Deca gibi 4-6 hafta etki etmesini beklemeye gerek yoktur. 1-2 hafta sonra güç artışı gibi etkileri göstermeye başlar.
Avantaj: Kısa esterli steroidlerde mg başına daha fazla ana etken madde bulunur. (Bunu başka bir konuda detaylı olarak anlatacağım). Npp ürününde Deca ürününe göre 100 mg başına biraz daha fazla Nandrolone( Etken madde) bulunur. Lakin bu fark inanılmaz seviyede yüksek değildir.
Dezavantaj: Enjeksiyon sıklığı.
Deca'nın 15 güne yakın bir yarı ömrü varken Npp'nin 5.5 gün olarak geçer.
Resim
Grafiği incelersek 4 ml enjeksiyon yapıldığında npp kanda hemen yükselir ve erkenden çıkar. Deca esteri ise daha geç yükselir ve daha geç çıkar. 10. gün civarı 4ml npp enjeksiyonu kandan çıkarken 4 ml deca enjeksiyonunun etkisi devam etmektedir. Lakin npp vurulduğu gibi kanda zirve yapmaya başlar deca bu konuda daha yavaştır. Biraz kafa karıştırıcı bir grafik olmuş ama bize npp'nin daha hızlı çalışan bir steroid olduğunu söyleyebiliyor.


NPP(Kısa ester Deca) Doping Etkileri:

Artmış IGF-1 Üretimi: İnsülin Benzeri Büyüme Faktörü-1 (IGF-1), vücudumuzun iyileşme kabiliyeti için de gerekli olan güçlü bir anabolik hormondur. Npp bu İGF-1'İ arttırır.

Glukokortikoidlerin İnhibisyonu: Stres hormonları (kortizol) olarak bilinen bu hormonlar sağlığımız için gereklidir. Bununla birlikte, glukokortikoidler baskın olduklarında kas kaybını ve yağ kazanımını da teşvik edebilir. Güçlü aktivite ve yoğun egzersiz stres hormonlarında artışa neden olabilir. Nandrolone gibi hormonlar stres hormonlarının üretimini azaltabilir.

Artan Azot Tutuşu: Tüm kas dokusu % 16 oranında azottan oluşur. Azot tutumu azalırsa katabolik duruma düşeriz. Ne kadar fazla azot tutumu o kadar fazla anabolik kalma anlamına gelir.

Artan Protein Sentezi: Hücrelerin kas dokusunun yapı taşları olan proteinleri inşa etme hızını arttırır.

Artan Kırmızı Kan Hücresi Sayısı: Kırmızı kan hücreleri, kana oksijen iletir. Daha yüksek verimlilik, gelişmiş kas dayanıklılığı ve kas iyileşmesi ile sonuçlanır.

Artan Kollajen Sentezi ve Kemik Mineral İçeriği: Bu, kemiklerin ve kıkırdakların sağlığını ve mineral tutumunu arttıran bir durumdur. Eklem ağrıları azalır.

Resim

Yan Etkileri:

[1] Östrojenik:
Nandrolone Fenilpropionatın östrojenik yan etkileri vardır. Nandrolone Phenylpropionate'in östrojenik yan etkileri arasında jinekomasti, su tutma ve şiddetli su tutma nedeniyle yüksek tansiyon bulunur. Bu yan etkiler, Anastrozol (Arimidex) gibi bir Aromataz İnhibitörü (AI) kullanılarak önlenebilir.

Lakin Nandrolone'un östrojenik yan etkileri gerçekten düşüktür. Piyasada kullanılan bulk steroidleri arasında en düşüklerdendir.

[2] Androjenik:
Nandrolone Fenilpropionat'ın olası androjenik yan etkileri vardır, ancak yine çok güçlü değildir. Yatkın erkeklerde sivilce gibi erkek tipi kellik gibi yan etkiler mümkündür. Bununla birlikte, Nandrolone(DECA-NPP) bu konularda da en iyi tolere edilen steroidlerden biridir. Genetik yatkınlıklar en büyük rolü oynayacaktır.

İnanılmaz seviyede androjenik olmasa da Nandrolone hormonu kadınlarda virilizasyon semptomlarını artırabilir. Virilizasyon belirtileri vücutta kıllanma, ses tellerinin derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerir. Bazı kadınlar düşük dozları sorunsuz olarak kullanabilirler, ancak belirtiler ortaya çıkarsa derhal bırakılmalıdır. Semptomların başlangıcında kesilirse kaybolurlar. Semptomlar göz ardı edilir ve kullanım devam ederse geri döndürülemez hale gelebilir.

[3] Kardiyovasküler:
Nandrolone Fenilpropionat, HDL kolesterol (iyi kolesterol) üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.


[4] Testosteron:
Nandrolone Fenilpropionat kullanımı doğal testosteron üretimini baskılayacaktır. Tüm Nandrolone bileşiklerinde olduğu gibi, bir enjeksiyon bile tüm doğal testosteron üretiminizi biraz baskılar. Genetiğiniz bunu engellemeyecektir. Bu nedenle, bu steroidi kullanan tüm erkeklerin bunu bir tür ekzojen testosteron ile birlikte yapması elzemdir. Yani yanında testosteron kullanmak gereklidir çoğu durumda. Bu, bireyin düşük bir testosteron durumuna düşmesini önleyecektir.

Nandrolone Fenilpropionat kullanımı kesildikten ve tüm anabolik steroidler vücudu temizledikten sonra, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Ancak, bur bir gecede gerçekleşmeyecek ve yavaşça gelecektir. Post Cycle Therapy (PCT) çok önemlidir.


[5] Hepatotoksisite:
Nandrolone Fenilpropionat karaciğer için toksik değildir.

Önemli Not: NPP'de deca gibi progestindir ve Deca dick problemine yol açabilir. Vücuttaki Prolaktin seviyesini arttırabilir. Cabaser Dostinex gibi inhibitörler el altında hazır olmalıdır.

Kür Fikirleri:

Npp bir decadır. Benzer kürlerde yer alır.
Testo ve Danabol/Anapolon ile beraber Bulk kürlerinde yer alabilir. Lakin deca gibi beklemeniz gerekmeyeceği için Karaciğeri yoracak oral ilaçları kürden çıkarabilirsiniz. Npp favori ilaçlarımızdan deca'nın bize kullanımda bazı esneklikler sağlayan özel bir versiyonudur.

Cevapla