1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Testosteron Nedir? Tüm Esterler

Gönderilme zamanı: Prş Nis 23, 2020 1:25 am
gönderen RoidLifter
Doğal olarak ürettiğimiz bir hormondur ve gerçek sentetik testosteron ilk olarak 1935'te sahneye çıktı ve bu buluş büyük ölçüde hem Nobel alan kimyagerler Adolf Butenandt ve Leopold Ruzicka sayesinde olmuştur. Testosteron hormonu izole edilip sentezlendiğinde testosteronun ilk başarılı enjeksiyonları Testosteron-Propionat formundaydı.

Anlamanız gereken önemli bir şey var. Genel anlamda tüm testosteronlar aynıdır; zaman salınımı ve aktivite süresi ile ilgili kendine özgü bir işlev kazandıran şey esterdir, ancak genel olarak tüm ekzojen testosteronlar aynı testosterondur. İlerlerken açıklayacağız ve yarı ömürleri anlamaya çalışacağız. Balkan Pharma ve Sp Labs gibi büyük firmalar neredeyse yaygın olan tüm esterlerin üretimini yaparlar.

Testo'nun ve androjenin ne demek olduğunu açıkladığımız için bu konuda daha çok ester türlerini tanıtmaya çalışacağız.

Testosteronun bulunabileceği birçok formun yanı sıra uygulama yöntemleri de vardır. En yaygın uygulama şekli enjeksiyon yoluyla olmakla birlikte, aynı zamanda kullanılabilecek transdermal jeller ve deri altı yamaları ve hatta ağızdan alınan tabletler de vardır.
Lakin;performans arttırıcı amaçlar için enjekte edilebilir uygulama çok daha verimli ve arzu edilir olacaktır.

Testosteron-Propionat:

Testosteron-Propionat, dünyada en çok kullanılan formlardan biridir. Bu tip testosteron, Propionate ester olarak bilinen hızlı etkili kısa ester ile tanımlanır. Bu testosteronun neden olduğu sonuçlar ve etkiler büyük ölçüde diğer tüm formlarla aynı olacaktır, ancak en yüksek dereceye kadar farklılık gösterdiği yerde yarı ömürdedir. Testosteron-Propionat, yaklaşık 48 saatlik bir yarı ömre sahiptir; Bu kısa yarılanma ömrü nedeniyle çoğu kullanıcının hormonu oldukça sık kullanması gerekecektir; Performansı arttıran çoğu sporcu, sabit kan seviyelerini korumak için bu testosteronu her gün ya da 2 günde bir enjekte edecektir.

Miligram bazında Testosteron-Propionat için diğer birçok testosteron formundan biraz daha güçlü olduğu bildirilmiştir; ancak bu fark çok önemsizdir. Birçok Test-Prop kullanıcısı tarafından bildirilen başka bir etki / fayda vardır. Tüm testosteronlar aşırı su tutulmasına neden olabilir; Bununla birlikte, diyete çok bağlı olmasına rağmen, birçok Test-Prop kullanıcısı, diğer formlara kıyasla kullanımla daha az su tutma yaşadıklarını rapor eder.

Resim


Testosteron-Enanthate:
Genellikle Test-E olarak bilinen uzun bir ester testosteronu olarak, bu steroid yaklaşık 10-15 günlük bir yarı ömür taşır. Uzun yarılanma ömrü nedeniyle, özellikle hormon replasman planında kullanılıyorsa, enjeksiyonların sık sık olması gerekmeyecektir. Bununla birlikte, sporcu için doping amaçlı kullanımda haftada 2 enjeksiyonluk bir uygulama programı yaygındır.

Nadir enjeksiyon istemesi sebebi ile Prop'a göre kullanımı daha kolaydır.

Resim

Testosterone-Cypionate:
Testosteron-Enanthate ile hemen hemen her şekilde özdeş olan Testosteron-Cypionate, yüksek popülariteye sahip başka bir yavaş etkili uzun ester testosteronudur.
Bununla birlikte, Testosteron-Cypionate ile ilgili az çok şehir efsaneleri vardır; Enanth esterinden daha güçlü olduğuna dair lakin bunun hiçbir geçerliliği yoktur neredeyse kardeştirler.
Peki neden büyük firmalar bu 2 esterden de üretiyor? Çünkü genelde Cyp esterini 200 mg olarak üretirler ve bu bir çok kullanıcı için dozajlamayı çok daha kolay hale getirmektedir. Biri haftalık 400 mg testo kullanmak istediğinde 200 mg ile bunu dozajlamak çok daha uygundur. (ampul formlar için)

Resim


Sustanon:
Sustanon aslında bir ester değildir 4 farklı ester içeren özel bir karışımdır. Lakin aşırı yaygın olması sebebiyle bu testo mixi sustanon adını almıştır. Türkiye eczanelerinde de satılır. Bazı firmalar da aynı şekilde üretimini yapar.
Testosteron-Propionat: 30mg
Testosteron- Fenilpropionat: 60mg
Testosteron-İzokaproat: 60mg
Testosteron-Dekanoat: 100mg

Resim

Süspensiyon:

Testosteron-Süspansiyon basitçe testosterondur, Çoğu formun aksine, Testosteron-Süspansiyonun bağlı bir esteri yoktur. Ester eksikliği nedeniyle, her enjeksiyondan dönüşüm oranı veya gerçek kullanılabilir ve emilen testosteron % 100'dür, diğer yaygın formlar da yaklaşık% 75'lik emilim oranlarını taşır.

24 saatten az bir sürede 100 mg Testosteron-Süspansiyon enjeksiyonundan kanınızda aktif testosteron kalmayacak. Bu nedenle, istenen etkiye sahip olmak için bu steroidin çok sık enjeksiyonları yapılmalıdır; sporcular günde en az bir kez ve genellikle iki kez bu steroidi enjekte ederler.

Balkan Pharma gibi devasa firmalar herkese hitap etmeleri gerektiği için üretimini yaparlar, doğrusu yeni başlayanların hiç alakası olmaması gereken bir türdür.

Resim


Diğerleri:
Testosterone acetate
Testosterone caproate
Testosterone decanoate
Testosterone isobutyrate
Testosterone isocaproate
Testosterone phenylpropionate
Testosterone undecanoate


Miligram bazında saf testo oranlarını gösteren tabloyu aşağıya bırakıyorum.


Resim

Re: Testosteron Nedir? Tüm Esterler

Gönderilme zamanı: Cmt Nis 25, 2020 5:58 pm
gönderen Ahmet Çarboğa
Aquatest kullanmak istıyorum

Re: Testosteron Nedir? Tüm Esterler

Gönderilme zamanı: Çrş Nis 29, 2020 11:29 am
gönderen BigBoss
Ahmet Çarboğa yazdı:
Cmt Nis 25, 2020 5:58 pm
Aquatest kullanmak istıyorum
Boy/Kilo, yaş, spor tecrübesi gibi bilgiler verebilirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz. Dilerseniz websitemizin sağ alt bölümünde bulunan whatsapp butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. İyi antrenmanlar.