Winstrol Nedir

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 49
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Winstrol Nedir

Mesaj gönderen RoidLifter »

Winstrol, dünyadaki en popüler anabolik steroidlerden biridir.
Etken maddesi Stanozolol olarak bilinir.
Winstrol tarihin en büyük doping skandallarından birinin başrolüdür.
Bir çok insanın bildiği gibi Kanada'lı Ben Johnson Amerika'lıların gözdesi Carl Lewis'i kolaylıkla geçmişti.
Bir süre sonra doping testi pozitif çıktı ve kanında Winstrol tespit edildi.

Resim

Stanozolol, bir dihidrotestosteron (DHT) türevli anabolik androjenik steroid veya daha spesifik olarak yapısal olarak değiştirilmiş bir formudur. Stanozolol, iki yapısal değişikliğe sahip DHT hormonudur.

İlk değişiklik, 3-keto grubunun yerini alan hormonun A halkasına bağlı bir pirazol grubunun sokulmasıdır. Bu modifikasyon resmi olarak Stanozolol'ü bir heterosiklik steroid olarak sınıflandırır. Hormon ayrıca uygulamadan sonra hormonu korumak için ilave bir metil grubu taşır.

Yapısal değişikliklerin kombinasyonu nedeniyle, hormonun androjenikliğini önemli ölçüde azaltır ve anabolik gücünü büyük ölçüde artırır. Resmi olarak Winstrol, anabolik olarak 320 ve androjenik olarak 20 ratinge sahiptir.


Winstrol birçok pozitif steroidal özellik taşır, bunlardan biri Sex-Hormon-Binding-Globulin'i (SHBG) önemli ölçüde azaltma yeteneğidir. Bu serbest testosteronda bir artış sağlar.

Birincil özelliklerinden biri olan SHBG'deki bir azalmanın ötesinde, Winstrol protein sentezini artıracak ve kaslardaki azot tutulumunu büyük ölçüde artıracaktır.

Winstrol formları hakkında sıklıkla yanlış anlaşılan bir diğer önemli not C17-aa doğasıdır. Hem oral hem de enjekte edilebilir Stanozolol, C17-aa anabolik steroidlerdir. Çoğu oral steroid C17-aa'dır ve enjekte edilebilir steroidler nadiren C17-aa olurken Stanozolol istisnalardan biridir. Enjekte edilebilir forma yaygın olarak Winstrol Depot da denir.

Resim


Winstrol Nasıl bir doping olarak kullanılır:,
Winstrol vücut geliştirmecilerin definisyon dönemindeki favori steroidlerindendir.

Artmış vaskülarite
Artan fiziksel güç
Dayanma gücü(Kondisyon)
Artan protein sentezi
Daha hızlı kas kütlesi oluşturma
Daha az sıvı tutma

Hipertrofi ve Güç sağlar
Bu steroid sadece kas boyutunu artırmak için değil, aynı zamanda kas gücünü de artırmak için mükemmel bir yol sunar.

Genel Dayanıklılığı Artırır
Winstrol, vücudun kırmızı kan hücresi üretimini geliştirmeye yardımcı olur. Vücudun kasları da dahil olmak üzere vücudun her yerine oksijen taşınmasına yardımcı olan kırmızı kan hücreleridir. Daha fazla kırmızı kan hücresi ile kaslar daha uzun ve daha sert çalışabilir.

Sert diyetlerde yağsız kas kitlesini korur.
Winstrol'ün direkt olarak yağ yakıcı etkisi yoktur. Hiçbir steroidin yoktur. Lakin dolaylı yoldan yağ yakımına katkı sağlar ve sert diyetlerinizde kas kitlenizi korumaya yardımcı olur.

Winstrol Yan Etkileri:

[1] Östrojenik:
Winstrol östrojenik değildir. Bu anabolik steroid, aromatikleşmez.

[2] Androjenik:
Winstrol'un androjenik yan etkileri mümkündür lakin bu steroid çok fazla androjenik aktivite üretmez.
Mümkün olsa da, genetik yatkınlıklarla güçlü bir şekilde bağlantılıdırlar. Erkek tipi kelliklere yatkın değilseniz, saçlarınızı kaybetmezsiniz. Akneli bir cildiniz yoksa sivilce sorunu yaşamazsınız.

[3] Kardiyovasküler:
Winstrol'ün tüm potansiyel yan etkileri arasında, özellikle kolesterol, kardiyovasküler ve kolesterol değerleri de bulunmaktadır. Stanozolol hormonunun, HDL kolesterolü (iyi kolesterol) azalttığı ve LDL kolesterolü (kötü kolesterol) arttırdığı bilinir.

[4] Testosteron:
Winstrol, doğal testosteron üretimine önemli ölçüde baskılayıcıdır. Üretimi tamamen bastırmayacak, ancak eksojen testosteron uygulanmadığı takdirde bireyi düşük testosteron seviyelerine getirecektir. Testo ile kombinlenmelidir.

[5] Hepatotoksik:
Winstrol, tüm C17-aa anabolik steroidler gibi hepatotoksik bir anabolik steroiddir. Winstrol, miligram bazında Anavar'dan (Oksandrolon) çok daha hepatotoksiktir, ancak Dianabol (Methandrostenolone) gibi steroidlerden miligram bazında daha az hepatotoksik olduğu görülmektedir. Kullanım süresi iyi ayarlanmalıdır.

Hem oral hem enjekte formu vardır. Daha yeni ve steroide amatör kullanıcılar oral olanı tercih etmekteyken old school tayfanın favorisi ise enjekte formudur.

Dozajlama ve Kür Kullanımı:
Winstrol cut*definisyon kürlerinin vazgeçilmezidir. Ayrıca boksörler ve atletizmciler tarafından sıklıkla kullanılır.

30-50 mg arasında Testosteron Propianat ve Trenbolone Acetate gibi ilaçların yanında favori definisyon kürümüzü oluşturur.

Dirty Bulk tarzında çok hızlı bir şekilde kilo almak isteyenlerin yapacağı kürler dışında bir çok ilaçla kombine olur.
Hem enjeksiyon hem tablet hali birbirinin aynısıdır.

Genel olarak Winstrol, doğru amaç için kullanıldığında oldukça etkili bir anabolik steroiddir. Bulk yapmak için kullanılırsa, sonuçlarda hayal kırıklığına uğrayacaksınız, ancak bir definisyon planının parçası olarak bir ''cut'' maddesi olarak harika bir steroiddir. Atletik gelişimi teşvik etmek söz konusu olduğunda, tüm zamanların en büyük anabolik steroidlerinden biridir.

Resim

Winstrol Profili
[17 beta-hidroksi-17-metil-5-alfa-androstano [3,2-c] pyrazole]
Moleküler Ağırlık: 344.5392
Moleküler Formül: C22H36N2O
Çıkış Tarihi: 1962
Etkili Doz (erkekler): (oral) 25-50mg / gün, (enjekte edilebilir)= günde bir kez 50 mg-100 mg
Etkili Doz (kadınlar): (oral) 5-10mg / gün (enjekte edilebilir)= 4 günde bir 20mg
Aktif Yaşam: (oral) 8 saat, (enjekte edilebilir)= 24 saatten biraz daha az
Tespit Süresi: (oral) 3 hafta, (enjekte edilebilir)= 9 hafta
Anabolik / Androjenik Oran: 320: 30

kevins
Mesajlar: 2
Kayıt: Pzt Tem 27, 2020 12:08 pm

Re: Winstrol Nedir

Mesaj gönderen kevins »

What supplements should I take during this cycle to prevent liver damage and libido crush? Also, I will do a pct after .when should I start the pct? Usually buy in https://steroids-evolution.org/injectables-steroids

Cevapla