Growth Nedir (HGH)

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 49
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Growth Nedir (HGH)

Mesaj gönderen RoidLifter »

İnsan Büyüme Hormonu (HGH) sadece vücudumuzun ürettiği en faydalı hormonlardan biri değil, ekzojen(yani dışardan alınan) formda en popüler hormonlardan biridir.
Yaygın olarak bir anabolik steroid olduğu sanılır ama öyle değildir. Evet güçlü anabolik özellikler taşır ama bu Growth'u bir anabolik steroid yapmaz.

Geçmişte 1958 yılında insan kadavrasından çıkarılarak elde edildi. Lakin kadavradan çıkarılan HGH bir risk barındırıyordu ve bu sağlık riski sebebi ile FDA tarafından yasaklandı.

Bir süre sonra Avrupa'da bilim adamları bir DNA teknolojisi sayesinde Somatropin maddesini sentezleyebildiler.
Somatropin labaratuvarda sentezlenmiş HGH'dır.
Resim

Sentetik veya doğal olarak üretilmiş Growth hormonları arasında bir fark yoktur.

Growth ön hipofiz bezi tarafından üretilen bir protein yapılı hormondur. Tüm insanlar tarafından üretilir ve çocukluk döneminde en yüksek seviyededir.
HGH kemiklerimizi, iskelet kasımızı ve iç organlarımızı etkilediği ve vücudun diğer birçok bölgesinde rol oynadığı için insan vücudundaki en önemli hormonlardan biridir.

Tedavi amaçlı olarak HGH en çok çocuklarda cücelik tedavisi veya yetişkinlerde HGH eksikliği ile mücadele için kullanılır. Bu, hipofiz kanserinden kaynaklanabilir veya sadece yaşla birlikte ortaya çıkan üretim eksikliğinden kaynaklanabilir. HGH ayrıca AIDS hastalarını tedavi etmek için kullanılır ve kas kaybı durumunda son derece yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Peki Growth'un Doping Etkileri Nelerdir?
Vücut Yağında Azalma
Düşük Yağ Oranını Koruma
Gelişmiş Metabolizma Hızı
Sağlıklı Cilt
Uyku Kalitesinde Artış
Artmış Kemik Dayanıklılığı
Artan Enerji
Arttırılmış Eklem Gücü
Artmış Lean Kas Kitlesi
Artan Fiziksel İyileşme Oranı (Kas İyileşmesi)
Tendon Gücünde Artış

Resim

Yan Etkiler:
Genel olarak İnsan Büyüme Hormonu herhangi bir erkeğin veya kadının vücuduna kullanabileceği en güvenli hormonlardan biridir. Bu yabancı bir madde değil, vücudunuzun alışık olduğu ve daha da önemlisi ihtiyaç duyduğu bir hormondur. Genel olarak muazzam derecede güvenli bir hormon olmasına rağmen, Growth kullanımının olası yan etkileri vardır. HGH'nin en yaygın yan etkileri, özellikle ayak bilekleri ve el bileği etrafında su tutulması, eklem ağrısı ve baş ağrılarını içerir. Bazıları grip benzeri semptomlar da yaşayabilir, ancak bu semptomlar normalde sadece kullanımın erken aşamalarında yaşanır ve normalde hızla kaybolur. Bu konularda geçici sorunlar yaşatır ve güvenlidir.

Lakin gelelim çok konuşulan insanları korkutan tarafa:
İnsan Büyüme Hormonunun yan etkileri, hormon kötüye kullanıldığında çok sorunlu hale gelebilir. Kötüye kullanım son derece yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanımda olacaktır; Genelde kullanım güvenli olabilir, ancak doz makul kalmalıdır. HGH kötüye kullanımı büyümüş ellere, ayaklara ve çeneye ve daha çok iç organların genişlemesine yol açabilir. Lakin bu olay yıllar süren çok yüksek doz kullanımlarda oluşmaktadır.

Genelde Subkutan yani deri altı enjeksiyon tercih edilir ama kas içi enjeksiyon da mümkündür.

İnsan Büyüme Hormonu, deri altına veya kas içine uygulanabilen enjekte edilebilir bir hormondur. Deri altından enjekte edildiğinde, HGH yaklaşık %75 biyoyararlanım taşır. Kas içine enjekte edildiğinde, HGH yaklaşık %63 biyoyararlanım taşır.
Bu yüzden deri altı kullanımı daha yaygındır.

Deri altına enjekte edildiğinde, yaklaşık 3.8 saatlik bir yarı ömür taşıyacaktır. Kas içine enjekte edildiğinde, yaklaşık 4.9 saatlik bir yarı ömür olacaktır.
Kanıtlayan bir makale olmasa da Growth'u bölgesel yağ yakımı amacıyla kullanan vücutçular da vardır. bu yüzden karın çevresi enjeksiyonu en başarılı şeklidir.

Peki Growth steroidler kadar dramatik bir güçte kas yapıcı etkisi olmamasına rağmen(yine de anabolik etkisi var) üstüne üstlük pahalı olmasına rağmen neden bu kadar tercih ediliyor?
Çünkü Growth Brad Pitt gibi yıldızların suratındaki görüntünün 30 yıldır bozulmamasının altındaki şey.
Çünkü Growth hem yağ yakımına hem kas eklemeye aynı anda katkı sağlıyor.
Eklem ve kaslardaki yenilenmeyi hızlandırıyor.
Çünkü Growth steroidler gibi hpta shut down'ı yaratmıyor yani doğal hormon üretimimize testosteronumuza vs. zarar vermiyor.

Peki neden 4 saat civarı bir yarı ömrü olmasına rağmen steroid guruları 3-6 aylık bir kullanım öneriyor ?
Özellikle kas kitlesi ekleme söz konusu olduğunda HGH'ın dramatik ve hızlı etkileri yoktur. Bu konuda asla bir Trenbolone kadar güçlü olamaz bu sebeple daha sürekli ve uzun kullanımda kas ekleme etkileri gözle görülür hale gelmektedir. Yoksa Growth enjekte edildikten bir süre sonra etkisini yapar. Growth hormonu doping olarak kullanılabilecek en iyi hormondur lakin asla bir anda dramatik etkiler oluşturmaz. Sabırlı bir planlama ister.

Genel geçer Dozajlama Mantığında ise:
Erkek sporcular için günde 2-4iu en yaygın olanıdır. Böyle bir doz, yağ kaybını ve hormonla ilişkili tüm iyileşme ve gençleştirme özelliklerini teşvik edecektir.

Anabolik steroidlerle birleştiğinde HGH ve anabolik steroidler arasında oluşturulan sinerji nedeniyle, standart steroid kürünün gücünün büyük ölçüde arttığını göreceksiniz.
Yukarıdaki dozlar muazzam bir fayda sağlarken gerçekten dikkat çekici şekilde kas dokusu büyümesi elde etmek için bir toplam dozun arttırılması gerekecektir. Çoğu erkek günde 6-8iu'ya ve uzun bir süreye ihtiyaç duyacaktır.

Normal seviyede kullanıcılar için güvenli dozlar bunlardır.

Resim

Enjeksiyon Sıklığı ve Yöntemi:

Growth kas içine ve deri altına enjekte edilebilir. Deri altına enjekte edilirken en küçük insülin iğnesi yeterli olacaktır.

Genelde sabah aç karna yapılması tavsiye edilir. Ancak son dönemde performans atletleri arasında günlük dozu 2'ye bölmek de yaygınlaşmıştır. Gece yatmadan önce de kullananlar vardır. Çok büyük bir fark yaratmaz.
Örneğin toplam 4 iu kullanılacak ise 2iu sabah uyanır uyanmaz, 2 iu antrenmandan sonra kullanılabilir.

Saklama:
Toz halinde iken saklaması kolaydır. Lakin enjeksiyonluk sıvı ile karıştırdıktan sonra buzdolabında tutulmalıdır.

Piyasada çok fazla sahte içi bomboş hatta içine hcg konulmuş Çin malı büyüme hormonu bulunmaktadır. Bunlar sahte olmasa bile genellikle etkisiz ürünlerdir.
Hatta bazen Eczane Gh'ı adı altında ''dönüştürülmüş'' denen içinde hgh olan ama üstünden yazandan daha düşük dozda içeriğe sahip ürünler de vardır. Bunlar da bazı satıcılar tarafından satılmaktadır.
Eczane hgh'ını eczane fiyatından aşağıda almak zordur.
HGH konusunda en güvenilir 2 kaynak direkt olarak eczane ürünleri ve kendini kanıtlamış büyük üretimler yapabilen steroid labaratuvarlarının ürettikleri ürünlerdir.
Kalem GH kullanımını ve toz GH ürünü enjeksiyonluk sıvı ile karıştırıp enjekte etmeyi başka bir konuda diğer steroid enjeksiyonları ile beraber anlatacağız. Konu hazır olduğunda linki burada olacak.
Teşekkürler.

Cevapla