Clenbuterol Nedir

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 45
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Clenbuterol Nedir

Mesaj gönderen RoidLifter »

Clenbuterol astım gibi solunum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan güçlü bir bronkodilatördür.
Bazı ülkelerde onaylanmış şekilde eczanelerde satılır.
Biz spor yapanlar ise Clen'i yağ yakımı için termojenik amaçlarla kullanmaktayız.

Clenbuterol'ün etki alanı beta-2 reseptörüdür. Clen, genelde bilindiği gibi beta-2 reseptörünü aktif olarak uyarır. Böyle bir uyarıyla hava yolundaki engelleri azaltır ve buna ihtiyaç duyanlar için daha iyi bir şekilde nefes alıp verme sağlar. Aynı stimülasyon, bireyin metabolik hızını arttırmak için de kullanılabilir. Clenbuterol yağ hücrelerine saldırarak aktif olarak yağ yakmaz, vücudun sıcaklığını artırarak metabolizmayı uyarır. Bu daha fazla ısı üretmek ve enerji serbest bırakmak için hücrelerin mitokondrilerini uyaran beta-2 uyarımı nedeniyle oluşur. Bu olay vücudun sıcaklığını (hafifçe) arttırır, metabolizmayı hızlandırır ve bireyin vücut yağını daha iyi bir şekilde neden olur.

Bir termojenik olarak, Clenbuterol'ün etkileriçok basittir. Beta-2 stimülasyonundan kaynaklanan vücut ısısı arttıkça, birey artık daha yüksek bir oranda kalori yakabilir. Vücut ısısı artar, metabolizma hızlanır, şimdi geliştirilmiş metabolizma nedeniyle sıcaklıktaki artış nedeniyle yağ hücreleri uyarılır, trigliseritlerin parçalanması artar ve yağ kaybı meydana gelir.

Resim

Yan Etkileri:

Clen bir uyarıcıdır. Clenbuterol'ün yan etkileri güçlü ve bazen sinir bozucu olabilir ve genellikle çoğu insanı etkiler. Yani steroidlerde bahsettiğimiz yan etkiler 10 insandan üçünde görülüyorsa Clen'de bu oran daha yüksektir. En yaygın yan etkiler bir his, titrek eller ve artan terlemedir.

Baş ağrısı ve mide bulantısı.(daha nadir)

Uykusuzluk ile ilgili sorunlar.

Kramplar.

Clen Kullanımı:

Genelde en iyi yöntem piramit yöntemidir.

Kişi kendi kitlesine ve deneyimine göre 20 mcg-40mcg-60 mcg-80 mcg şeklinde 4 hafta arttırarak gidip sonra azaltabilir.

140 mcg üstüne çıkmak mantıklı değildir.

Çok önemli not: Clenbuterol mükemmel bir termojeniktir, piyasadaki termojenik yağ yakıcılardan yarı yarıya ucuz ve 20 kat daha etkilidir, ancak yine sihirli bir yağ kaybı maddesi değildir. Eğer kullanırsanız, vücut yağınızı azaltacaksanız aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız gerekir.

Cevapla