Boldenone Nedir

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 45
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Boldenone Nedir

Mesaj gönderen RoidLifter »

Boldenone Undecylenate çok uzun estere sahip bir anabolik steroid türevidir. 1970'lerde bir ilaç firması tarafından Equipoise diye de adlandırıldığı için avrupa ve amerikada daha çok EQ adıyla bilinir.

Yıllardır Bolde'nin Deca'ya çok benzer olduğu varsayılmıştır.Lakin iki bileşik hiçbir şekilde benzer değildir. Equipoise başka bir anabolik hormona benzetilecekse bu testosteron olacaktır, ancak genelde bilindiği gibi Bolde kendi başına benzersizdir. Çok uzun bir süre veterinerlik alanında iştah açmak ve kas kitlesini arttırmak amacıyla kullanılmıştır.

Bu iki steroidin farklılıkları hakkında önemli bir not; Nandrolone güçlü bir progestin doğası taşırken, Boldenone hiçbir progestin özelliği taşımamaktadır.

Undecylenate esteri, enjeksiyondan yaklaşık 3-4 gün sonra Boldenone'da pik salınımına izin verir, yaklaşık 21 gün boyunca yavaş yavaş hormon salımı takip eder.

Yapısal değişimi nedeniyle Bolde testosterona kıyasla % 50 aromatize olur. Östrojenik yan etkiler mümkündür, ancak oranlar testosterona kıyasla daha azdır.

Resim

Boldenone vücuda nasıl doping etkileri yapar:
Kaslarda azot tutumunu arttırma, glukokortikoid hormonları inhibe etme ve IGF-1 salgısını artırma yeteneği bulunur. Equipoise ayrıca, tüm anabolik steroidlerin çoğunun paylaştığı bir özellik olan kırmızı kan hücresi sayısını arttırdığı konusunda da bilinir. Bununla birlikte Bolde'nin kırmızı kan hücresi sayısını ne kadar artırabileceği konusunda endişe verici bir kaç veri elde edilmiştir. Ancak mevcut veriler, bunun çok uzun süre aşırı yüksek doz kullanımıyla ilgili bir durum olduğunu bildirmektedir.

Bolde iyi bir temiz bulk ilacıdır. Temizdir ve yan etkileri azdır. Lakin bir gecede kas yapmaz çok uzun esteri yüzünden ''çalışması'' dediğimiz süreç için biraz sabır gerekir. Aslında bu çalışma kelimesi biraz yanlış kullanılmaktadır hemen hemen her steroid alındıktan hemen sonra kana karışmaya başlar lakin estere göre vücutta ''peak'' yapma süresi değişir. Ve Bolde gibi uzun esterli steroidlerde ortalama 8 haftada kanda peak yapar. Peak kelimesi tepe anlamına gelmektedir vurduğunuz dozun kandaki maksimum düzeyine gelmesi anlamına gelir.

Bolde hem gücü hem dayanıklılığı arttırır.

Ayrıca bolde'yi definisyon dönemlerinde kullanmayı seven bir çok sporcu vardır. Evet ülkedeki genel geçer kullanıma aykırı gibi görünüyor ama bir çok sporcu definisyonda kas kitlesini korumak için boldenone kullanıyor. Yarışma öncesinde östrojenik aktivitesi su tutturacağı için uygun değildir. Lakin yarışma olmayan bir yağ kaybı diyetinde kullanımı mantıklıdır. Çünkü yağsız kas kitlesini korur.

Bolde Yan Etkileri:

[1] Östrojenik:
Boldenone hormonu ağır bir şekilde aromatize olmaz, ancak yine de östrojene aromatize edilir. Bunun nedeni testosteron hormonunun aromataz enzimi ile etkileşmesidir. Yüksek östrojen seviyeleri, jinekomasti, aşırı su tutma ve su tutma şiddetli hale gelirse yüksek tansiyon durumlarında problemli olabilir.

[2] Androjenik:
Equipoise, erkek tipi kellik ve vücut tüylerinin büyümesi, yatkın olanlarda akne, hızlandırılmış saç dökülmesi gibi androjenik yan etkiler üretebilir. Bununla birlikte, bu steroidin genel androjenitesi, karbon bir ve iki pozisyonunda çift bağındaki değişiklik ile oluşan yapı nedeniyle büyük ölçüde azalır.

[3] Hepatotoksisite:
Boldenone hepatotoksik bir anabolik steroid değildir ve karaciğere stres veya hasar göstermez.

[4] Testosteron:
Tüm anabolik steroidler gibi, Bolde de doğal testosteron üretimini baskılayacaktır. Baskılama oranı bir steroidden diğerine değişir ve Boldenone en baskıcı steroidlerden olmasa da, toplam serum testosteron seviyelerinde önemli bir azalmaya sebep olur.

Dozajlama:
200 mg kesinliklikle bir erkek için düşük bir dozdur. 300-600 arası kolayca tolere edilebilir. (Haftalık)
Çok uzun ester sayesinde haftada 1 enjeksiyon bile yeterli iken kandaki düzeyin daha sabit kalması için haftada 2 enjeksiyon da tercih edilebilir.

Çok önemli bir nokta olarak kürler mutlaka uzun olmalıdır. 8. Haftada kanda peak yapar. En kısa 12 hafta olacak şekilde 14-15 hafta idealdir.

Tabii ki Testo
Tablet olarak Dbol-Anadrol-Tbol gibi ilaçlar ile
ile kombine edilebilir.

Resim

Boldenon (Boldenone)
Kimyasal Adı: 1,4-androstadien-3-on, 17 beta-ol, 1- dehidrotestosteron
Moleküler Ağırlık: 286.409 g / mol
Formül: C19H26O2
Yarılanma Ömrü: 14 gün
Tespit Süresi: 4 - 5 ay
Anabolik Güç: 100
Androjenik Güç: 50

Cevapla