Anavar (Oxandrolone) Nedir

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 49
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Anavar (Oxandrolone) Nedir

Mesaj gönderen RoidLifter »

Anavar tarihin en popüler oral steroidlerden biridir. Ve bunun sebebi vücudumuzun Anavar'ı çok iyi bir şekilde tolere etmesidir.

Kadınlar ve erkekler tarafından güvenli bir şekilde kullanılabilen steroidlerdendir.

Teknik Yapısı:
Anavar veya Oxandrolone yapısal olarak değiştirilmiş bir dihidrotestosteron (DHT) hormonudur. A halkasındaki karbon-2 yerine oksijen atomu ilave edilmiş DHT'dir. Bu değişiklik hormonun anabolik aktivitesini büyük ölçüde arttırır ve metabolik olarak parçalanmasını önler. Anavar da 17. karbonda değişiklik yapılmış bir C17-aa anabolik steroiddir.

Anavar'ın doğrudan işlevlerine bakıldığında, en önemli şey kastaki azot tutma oranını artırma, SHBG'yi azaltma ve glukokortikoid hormonları inhibe etme yeteneğidir. Azot tutumundaki artış, anabolik atmosfere sokar vücudu, çünkü düşük seviyeler genellikle katabolik bir duruma yol açar. SHBG'deki azalma, vücutta daha yüksek bir serbest testosteron seviyesi olmasını sağlayabilir.

Resim

Anavar etkileri:
[1] Kas Büyümesi
Oxandrolone hormonu aromatize olmadığından, kazançları yağsız kas kütlesi olacaktır. Bu steroidin kullanımı nedeniyle su tutma imkansızdır.
Ancak Anadrol, Dianabol, Nandrolone veya Testosteron gibi iyi bilinen steroidlere benzer kazançlar sağlamaz.

[2] Definisyon
Güçlü anabolik doğası nedeniyle, Anavar diyet aşamasında yağsız dokuyu korumak için dünyadaki en iyi steroidlerden biridir. Vücut yağını kaybetmek için tükettiğimizden daha fazla kalori yakmalıyız. Başarılı diyetin anahtarı, mümkün olduğunca yağsız dokuyu korurken istenen yağı kaybetmektir; ancak kas kaybı meydana gelebilir. Anavar bu konuda çok etkilidir.

[3] Atletik Performans
Oxandrolone atletik performansa güce hıza ve dayanıklılığa katkıda bulunacaktır.


Anavar Yan Etkileri:

[1] Östrojenik
Oxandrolone hormonu östrojenik ilişkili yan etkiler taşımamaktadır. Aromatize olmaz ve östrojen seviyelerindeki artışlardan dolayı jinekomasti veya su tutulmasına yol açamaz.

[2] Androjenik
Androjenik yan etkiler mümkündür ama mantıklı dozajlamada kıllanma, kelleşme vs görülme ihtimali çok düşüktür.

[3] Testosteron:
Anabolik steroidlerin kullanımı doğal testosteron üretimini baskılayacaktır; ancak, baskılama oranı steroidden steroide değişir. Anavar piyasadakien en hafif en az testo baskılayan steroidlerden biridir.


[4] Hepatotoksisite
Bir C17-aa anabolik steroid (yani oral) olarak, Anavar karaciğer için toksiktir. Karaciğer enzim değerleri bazen kullanımla artar, ancak tüm C17-aa steroidlerin içinde Oxandrolone minimal bir hepatik zararlı yapı taşır. Veriler, tedavi dozların karaciğer enzim değerlerini önemli ölçüde artıramayacağını göstermiştir. Yani karaciğere vereceği zararlar bile tüm oral steroidler arasında en düşük seviyededir.

Kullanım ve Dozajlama:
Anavar kürlerin başında ve sonunda definisyonda ve clean bulkta kullanılabilen çok yönlü bir ilaçtır.
30 mg'dan 80 civarlarına kadar tolere edilir.
Kadınlarda ise 5-10 mg civarında kullanılır.
Tüm ilaçlarla kombine olabilecek şekilde esnek bir steroiddir.

Standart bir kürde 6-8 hafta arasında ve 30-50 mg arasında kullanımı makuldur.

Anavar Profili
[17b-hidroksi-17a-metil-2-oksa-5a-androstan-3-on]
Moleküler Ağırlık: 306.4442
Formül: C19H30O3
Erime Noktası: 235238 Santigrat
Yarı Ömrü: 8-12 saat
Tespit Süresi: 3 hafta
Anabolik / Androjenik Ratio= 322-630/ 24


Önemli Not: Anavar pahalı bir hammaddeye sahip bir steroiddir.
Maalesef orijinal bir Anavar'ın çok ucuz olması gibi bir durum mümkün değildir. Ucuz anavarın içinde nane şekeri ya da en iyi ihtimalle winstrol falan vardır.

Cevapla