Nolvadex(Tamoksifen) Nedir

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 49
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Nolvadex(Tamoksifen) Nedir

Mesaj gönderen RoidLifter »

Nolvadex, sıklıkla anti-östrojen olarak adlandırılan popüler ve güçlü bir Seçici Östrojen Reseptör Modülatörüdür (SERM).

Nolvadex aynı zamanda anabolik steroid kullanıcıları tarafından da kullanılırken, piyasada hala düzenli olarak kullanılan en eski SERM'lerden biri olarak, bir anabolik steroid değildir. Bazıları steroid kürlerinde kullanımı yüzünden karıştırır. Nolvadex basitçe bir SERM'dir.

Resim

Resmi olarak Tamoxifen Citrate olarak bilinen Nolvadex, ilk olarak 1961'de ICI şimdi AstraZeneca tarafından Nolvadex ticari adı altında geliştirilmiştir. SERM, meme kanserini, özellikle hormona duyarlı meme kanserini tedavi etmek için geliştirilmiştir. Bununla birlikte, meme kanserinin önlenmesinde de etkili bir şekilde kullanılmıştır.

Tamoksifen Sitrat, hem östrojen agonisti hem de antagonisti özelliklere sahip bir SERM'dir. Bir anti-östrojen olarak, Nolvadex östrojen yerine östrojen reseptörlerine bağlanarak işlev görür. Bu bağlanma östrojen hormonunun vücudun belirli bölgelerinde etkisini göstermesini önler, bu yüzden meme kanseri hastaları için faydalıdır. Göğüs kanseri formlarının çoğu, göğüsteki reseptörlere bağlandığında östrojeni besler.

Öncelikle bir anti-östrojen olarak görülmesine rağmen, Nolvadex ayrıca, özellikle karaciğerde östrojen olarak hareket etme yeteneğine sahiptir. Karaciğerdeki östrojenik aktivite daha sağlıklı kolesterol seviyelerine bağlı olduğundan, buger.ekten faydalı bir olaydır.

Öncelikle bir anti-östrojen olmasına rağmen, Nolvadex güçlü testosteron uyarıcı özelliklere sahiptir. Nolvadex, hipotalamusta ve hipofizde östrojen tarafından getirilen olumsuz feed-back'i engelleme yeteneğine sahiptir. Sonuç olarak, bu, Lüteinleştirici Hormon (LH) ve Folikül Uyarıcı Hormon (FSH) yapılan bir salımı uyarır. Hem LH hem de FSH, doğal testosteron üretimi için gereklidir. LH ve FSH olmadan doğal testosteron salınımı olmaz.

Anabolik steroid kullanımı sona erdiğinde, bireyin daha önce düşük bir testosteron(genetik olarak vs.) durumundan muzdarip olmadığı ve hipotalamik-Hipofiz-Testiküler Eksenine (HPTA) uygunsuz uygulamalar yoluyla zarar vermediği varsayılarak, doğal testosteron üretimi yeniden başlayacaktır. Bu doğal üretim kendi başına başlayacaktır, ancak bir sorun var. Kürden çıktıktan sonra doğal testosteron seviyeleriniz son derece düşük olacak ve üretim tekrar başlayacakken çok uzun bir süre düşük kalacaktır bu da bir sürü soruna sebep olabilir.Testosteron libido kaynağıdır ve libido sadece cinsellik değildir cinsellik dahil olmak üzere sabah yataktan bugün yapacak işlerim var diye uyanma sebebinizdir. Vücudun önceki yüksek doğal testosteron seviyelerini tamamen geri kazanması aylar alacaktır.

Ayrıca, testosteron seviyeleri düşük olduğunda, bireyin vücudunda kortizol baskın hormon haline geldiğinden steroid kullanımı yoluyla kazanılan kas dokusunu kaybedebilir.

Bir anabolik steroid küründen sonra düşük testosteron sorunları nedeniyle, çoğu erkeğin anabolik steroid kullanımı sonrası Nolvadex içeren bir PCT planı uygulaması gerekir.

Nolvadex Yan Etkileri: Yaygın görülenler;

Sıcak basmaları
Rahatsız Mide
Baş ağrısı
Kadınlarda ek olarak:Vajinal Kaşıntı, kanama, akıntı veya rahatsızlık

Not: Çok önemli bir not olarak tüm PCT planları kan ve hormon testi yapıldıktan sonra planlanmalıdır. Geçenlerde bir danışanımın aylar süren ve anapolon deca ve testosteron içeren kürden sonra FSH ve LH'ının 0'lanmadığını gördük. Ve ilaçlar orijinaldi.(Kanda çok yüksek seviyede Testo görülüyordu.) Bu yüzden Nolvadex kullanma gereği duymadık. Ezbere pct yapılmamalıdır.

PCT amacıyla, standart Nolvadex dozları normalde günde 40 mg'dan başlayacaktır. Doz normalde birkaç hafta boyunca günde 40 mg'da tutulur, birkaç hafta boyunca günde 20 mg'a düşer. Lakin detaylı planlama kişiye özel yapılmalıdır. Forumumuzda her türlü pct sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

Cevapla