Klomen Nedir(Klomifen Sitrat)

Cevapla
RoidLifter
Mesajlar: 49
Kayıt: Cmt Mar 07, 2020 9:17 am

Klomen Nedir(Klomifen Sitrat)

Mesaj gönderen RoidLifter »

Klomen aynı zamanda Clomid (Clomiphene Citrate) resmi olarak bir Seçici Östrojen Reseptör Modülatörü (SERM) olarak sınıflandırılan güçlü etkili bir anti-östrojendir. Pct sırasında kullanılan ilaçlardandır.

Resim

Ayrıca anabolik steroid kullanıcıları tarafından en sık kullanılan SERM'lerden biridir. Hayır, kesinlikle bir anabolik steroid değildir, ancak bazen anabolik steroidlerin neden olduğu östrojenik yan etkilerle mücadele etmek için kullanılabilir. Anabolik steroid kullanımına bağlı baskılanmış hatta durmuş testosteron üretimini uyarmak için Post Cycle Therapy (PCT) ilacı olarak da kullanılabilir.
Clomid'in PCT amaçlı kullanımı, anabolik steroid kullanıcısı için en yaygın amaç ve en faydalı kullanım noktasıdır.

Clomid, östrojenlerin Hypothalamic-Pituitary-Ovarian-Axis üzerindeki olumsuz etkilerini engelleme yeteneğine sahiptir. Bu karmaşık görünen duruma kafanızı yormanıza gerek yoktur bu etki, Lüteinizan Hormon (LH) ve Folikül Uyarıcı Hormonun (FSH) salımını önemli ölçüde artıracaktır.
Yani kapanmış sıfırlanmış FSH ve LH üretimini yeniden açmak için kullanılır.

Anabolik steroid kullanımı sırasında Klomen (SERM) östrojen reseptörlerine bağlanır, böylece östrojen hormonunun bağlanmasını önler. Bu, jinekomastiyle mücadelede çok yararlı olabilir, çünkü Clomid reseptöre bağlandığında östrojenin meme dokusunu uyarmasını önler. Ayrıca su tutma üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Lakin kür içindeki kullanımı kesinlikle ve kesinlikle kür verimini düşürür. Kür içinde aromataz inhibitörleri kullanılmalıdır.
Klomen gibi ürünler ancak kür sırasında Jinekomasti oluşursa geri döndürmek için kullanmak kullanımı mantıklı olabilir.

Klomen Yan Etkileri:

Klomen, piyasadaki en iyi tolere edilen SERM ve anti-östrojenlerden biridir ve bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir. Çok yüksek bir tolerans eşiği taşımasına rağmen Klomen'in yan etkileri vardır.

Baş ağrısı
Mide bulantısı
Sıcak basmaları
Rahim Kanaması (çok nadir)
Meme Rahatsızlığı
Bunlar endişe edilmesi gereken yan etkiler değildir.

Klomen'in yan etkileri arasında olası görme bozuklukları dahil olduğu bildirilmiştir. Veriler, Klomen kullananların yaklaşık % 1 inin bulanık veya puslu görme şeklinde bir tür görme bozukluğu yaşayabileceğini göstermektedir.

Bu durumda, kullanım kesilmeli ve alternatif ilaçlar incelenmelidir. Çoğu durumda, kullanım kesildikten sonra görme kısa bir süre normale döner.

PCT Klomen Kullanımı:
Standart PCT Klomen dozları normal olarak 1-2 hafta boyunca günde 100mg'dan başlayacaktır. Buradan doz 1-2 hafta boyunca günde 50 mg'a düşecek ve günde 50 mg'da 1-2 hafta ile bitecektir. Toplam Clomid tedavisi 4-6 hafta sürmelidir, bu nedenle dozlama bu programa dayanmalı ve dikkate alınmalıdır. Çoğu, Nolvadex ve HCG dahil edilerek yapılan PCT kurtarma-tedavi işlemlerinde çok daha başarılı olur. Klomen PCT kullanımınızı planlarken zamanlama da önemlidir.

Kürünüz herhangi bir uzun ester bazlı anabolik steroid ile sona ererse, son enjeksiyondan 2 hafta sonra PCT başlayacaksınız.

Kürünüz kısa ester bazlı anabolik steroidlerle sona ererse, son enjeksiyonunuzdan 3 gün sonra PCT başlayacaksınız.

Cevapla