Kür İsteği

#Ecu

Kür İsteği

Mesaj gönderen #Ecu »

Bu spora temmuz 2019 da başladım şu ana kadar devam ettirdim.Tabi hep bırakıp yeniden başladım,ama çoğu hareketin yapılışını bu süreçte öğrendim.Zaten bu 1 yıl asıl amacım hareketleri öğrenmekti,bu sporu iyice oturtup sonradan başlamaktı.Herneyse malum virüsten dolayı spor salonları kapalı ama evde olabildiğince spor yapıyorum ve artık bırakmadan sürekli olarak devam etmek istıyorum.Ardı ardına 2 küre girmeyi düşünüyorum.

İlk kürümü bulk kürü ile ardından pct yapmadan ikinci kür olarak definasyon kürüne girmeyi düşünüyorum.Ve bu kürleri yaparken beni maddi olarak çok yormasını istemiyorum ama iyi sonuçlarda almak istiyorum.Yani fiyat performans olarak bir kür geçirmek istiyorum.Ağustos ayına kadar kürü bitirmeyi düşünüyorum.O yüzden toplam kürün 12-16 hafta sürmesi gerekiyor.Ve nasıl bir kür yapıcağımı planlayamadım.O yüzden yardımınızı istiyorum.

Kilo: 75
Boy:180

RoidLifter

Re: Kür İsteği

Mesaj gönderen RoidLifter »

Merhabalar isteklerinizi göz önüne alarak önerilerimi yapacağım.
Kür geçmişi belirtmemişsiniz ve sporda da çok eski olmadığınız için ilk kürünüz olduğunu varsayarak planlayacağım.
Evet Trenbolone güçlü bir ilaçtır 2 isteğinizde de iyi hizmet eder ama ilk defa kür yapan biri için çok da gerekli bir ilaç olduğunu düşünmüyorum. Masteron ise çok iyi bir definisyon ilacıdır lakin için hem masrafınızı çok arttırır hem de zaten amacınızın kurumak değil de sadece yağ yakımı olduğunu düşündüğüm için eklemiyorum.
16 haftalık bir kür planlar isek:

1-10 Hafta Haftalık 400 Mg Testosteron Cypionate yoksa Enanth. (2'ye bölerek Pzt-Prş)
1-6 Hafta Günlük 30 Mg Dianabol ya da Günlük 40 mg Turinabol
11-16 Hafta Haftalık 350 Mg Testosteron Propinate (2 günde bir 100 mg enjeksiyon olduğu için haftalık olarak bu doza denk geliyor.)
12-16 Hafta Günlük 30 Mg Winstrol tablet.
Sonra PCT

Arimidex Önemli Not: Östrojen Kontrolü için elinizin altında Arimidex bulundurmak isteyebilirsiniz. Lakin en doğru kullanım şekli 4. Hafta gibi kandaki östrojen seviyesine göre kullanılmalıdır. Ya da aşırı su tutumu ve meme uçlarında hassasiyet hissi olursa. Jinekomasti'den korunmak için önemlidir. Lakin östrojeni çok düşürmek kas eklemeyi zorlaştırır. Dengeli bir sınırda tutulmalıdır. Bir çok insanın kan testi yaptırmadığını biliyorum. Böyle bir durumda jinokomasti olup, aşırı su tutumundan tansiyon sıkıntısı yaşanacağına 1 kilo az kütle almak daha mantıklıdır. O yüzden kür boyunca da kullanılabilir.
Bu gibi durumlarda haftada 2 defa yarım tablet (0.5 mg) kullanılabilir. Kan testinde çok fazla östrojen çıkıyorsa doz arttırılabilir.

Opsiyoneller ve sebepleri
10-16 Hafta: Proviron Günlük 50 mg Libido düşüşü yaşanırsa kullanabilirsiniz.

Bu kürde marka olarak Balkan Pharma öneririm. Hem Testoları hem Danabolu hem de Winstrol'u güzeldir.

Kür ile ilgili notlar: Başlangıç seviyesinde birine onlarca ilaç dayatılmasını saçma tehlikeli ve paragözce buluyorum. O yüzden basit ve 3 ilaçtan oluşan bir kürümüz var.
Zaten ilk kür olduğu için orijinal ilaç kullanımı ile yüksek verim alacaksınız.

Diğer Notlar: Neden Enanthate değil de Cypionate derseniz Testo Cyp'lar genelde 200 mg olarak üretildiği için istediğim 400 mg'lık dozu ayarlamak çok daha kolaydır. Lakin bulunamazsa Enanthate esteri de uygundur.
Bu 2 ester arasında çok bir fark yoktur.

Neden Turinabol ya da Danabol: Hangisi bana uygun?
Aslında ikisi de uygun kick start amaçlı Testo kanda peak yapana kadar seni kür ortasına hazırlaması için gerekli işi yapacaktır. Gücünde artış ve anabolik bir vücut sağlayacaktır.
Dianabol su tutarak sana kilo aldırarak yapacak Turinabol su tutmadan kilonda dramatik bir fark yaratmadan yapacaktır.

Definisyonda neden Propianate geçiliyor ve doz 350'ye düşüyor?
Cevap: Aslında kanınıza giren saf testosteron miktarında pek bir değişiklik olmuyor. Prop'daki saf testo oranı %83 iken Enanthate ve Cyp'da bu oran %70 civarıdır.(Kalan kısımlar esterin ağırlığı). Ve kullanıcılar propianate esterinin daha az su tuttuğunu definisyona daha uygun olduğunu bildirmektedir.

Dianabol ve Winstrol ise hedefiniz doğrultusundaki oral yardımcılar.

Kür içi destekler:
Liv52 ve Nac600 karaciğer değerleriniz için kullanılabilir.

PCT ve Hcg:

Hcg kullanımı konusunda çok farklı fikirler vardır ve net bir doğru yoktur.
Bir öneri almak isterseniz kürünüzün 10-11. haftası civarında haftalık 500 iu vurarak kür sonuna toparlanmaya daha açık bir şekilde gidebilirsiniz. Bu genelde en iyi yöntemdir.
Eğer kullanılmaz ise kürünüzün son haftasından pct başlayana kadar olan süreçte 1.5 hafta boyunca 3 günde bir 500 iu önerebilirim.

Son kullanacağınız ilaç kısa esterli bir testo olacağından PCT 3-4 gün sonra başlayabilir.

#Ecu

Mesaj gönderen #Ecu »

Çok teşekkür ederim normalde paraya kıyıp biraz daha güçlü ürünler kullanmayı düşünüyordum tren gibi.Ama dediğiniz gibi ilk başta gereksiz.Cidden çok iyi bir forum istediğim cevabı fazlasıyla aldım teşekkür ederim.Bir de bulk küründe yanlarına boldenon eklesem,definasyona da clen eklesem sizce nasıl olur fazla mı ağır olur daha öncesinde clen ve danabol kullanmışlığım var.

RoidLifter

Ben ilk kürde boldenone vurma karşıtı bir insan değilim mild bir ilaç denebilir.
Lakin gerçekten çok uzun bir esteri vardır ve kanda ancak 8. Haftada peak yapar.

Başka bir şey kullanma isteğinizi anlıyorum o yüzden itiraz etmeden fikir vericem.

Kürünüzün sadece bulk kısmına değil ilk 14 haftasına 400 mg civarlarında boldenone ekleyebilirsiniz.

Boldenone sadece bir bulk ilacı değil çift yönlüdür. Beslenmeye yapacağın ayara göre iki işi de görür.

Definisyon kısmında da clenbuterol kullanabilirsin sorun olmaz.

Galiba öncesinde bir only danabol yapmışsın. Umarım testo değerlerin yerindedir. Bir kontrol ettirsen fena olmaz.

#Ecu

Mesaj gönderen #Ecu »

Evet haklısınız boldenon için uzun süreli kullanım lazım öyle de yapacağım.Belli bir süre only danabol yaptım.Ve şişmiştim ama sonradan only danabol'un saçma olduğunu farkettim ztn hormonal değişiklikler de olmuştu vücutta arimidex kullanmadığımdan küçük bir jino oluştu maalesef.Ama ardından toparladı hormonlar şu anda gayet iyi cinsel istek vs.

RoidLifter

O zaman arimidex mutlaka edinin. Jinekomasti yatkınlığınız var diye düşünebiliriz.
Only danabol mantıksız olmuş ama geçmiş geçmişte kalmıştır. Canınız sağ olsun.

Bu kürün definasyon kısmı bir yağ yakım amacı gider clenbuterol ve Winstrol ile. Yarışma kuruluğu konusunda besin tuz ayarlaması ve östrojenin ciddi anlamda düşürülmesi gerekmekte.
Öyle bir hedef gütmediğinizi farz ederek boldenone Winstrol ve clen iyi bir yağ yakımı sağlar hatta kaloriyi çok iyi ayarlarsanız bu düzende kas kitlesi bile eklenir definisyon diye ayırdığımız kısımda.
İyi sporlar