Neden Balkan Pharma ve SP Labs kullanmalısın ?

RoidRage

Neden Balkan Pharma ve SP Labs kullanmalısın ?

Mesaj gönderen RoidRage »

Ülkemize giriş yapan veya ülkemizde üretilen ürünleri 10 yıldır takip eden birisi olarak şunu söyleyebilirim ki şuan Türkiye steroid piyasasındaki ürünlerin %90'ı sahte veya merdiven altı üretim düşük doz ürünler. Korktunuz mu ? Korkmayın, bu konunun sonunda sizlere bir çıkış yolu sunacağız okumaya devam.

Şimdi ilk olarak şuradan başlayalım, Sahte ürün nedir ? Sahte ürün piyasada isim yapmış markaların ürünlerinin kutu, flakon ve ampullerinin kopyasının yapılıp, ürün içeriğine de lab testi olmadan ne olduğunu bilemeyeceğimiz ürünler konulmasıyla oluşan tehlikeli ürünlerdir.

Sahte ürün çalışır mı ?
Çalışabilir, hammadde oranı düşük şekilde üretilmiş bir sahte ürün elbette bir miktar çalışacaktır. Hammadde %0 da olabilir %70 de orası üretenin ve satanın insafına kalmış. Asıl tehlike bu ürünlerin steril olup olmaması onu da birazdan işleyeceğiz.

Merdiven altı üretim nedir ?
Zaten adından da anlaşıldığı gibi, herhangi bir sağlık kuruluşu kontrolünden geçmeyen, yabancıların Underground Lab (UGL) dedikleri adında laboratuvar geçmesine rağmen üretiminde çok da laboratuvara ihtiyaç duyulmadan üretilen ürünlerdir. Şuan bu söyleyeceğim size çok uçuk gelecek belki ama hammaddeye erişimi olan herkes bir seviyeye kadar evinde steroid üretebilir. Bununla ilgili birçok yazı ve paylaşımı internetde bulabilirsiniz, onlardan bir tanesini mesela şuraya bırakalım. Bu üretim aşamasına HomeBrewing deniyor onunla ilgili detaylı bilgileri de ilerde paylaşacağız.

Sahte ve merdiven altı üretilen ürünlerin tehlikesi nedir ?
  • SAĞLIK! Bu ürünlerin en büyük tehlikesi sağlığınızı bozma riskinin yüksek olmasıdır arkadaşlar. Sahte ürünler de bir merdiven altı üretim sonucu oluşur sonuçta.
  • İçerisinde filtre edilmemiş ağır metaller veya kimyasallar bulunabilir.
  • Bakteriyel veya viral bir enfeksiyon taşıyıp taşımadığını bilemeyiz, hiçbir kontrolden geçmediği için kimse size bunun garantisini veremez.
  • İçerisinde bulunan etken madde örneğin "Testosteron Enanthate" miktarını lab testi yaptırmadan asla bilemezsiniz.
Anabolik steroid (Orjinal ve steril) kullanımından kaynaklanabilecek olumsuz durumlar, bilinçli bir kullanımla en aza indirilebilir. Fakat içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz bir ürünü vücudumuza sokmak sağlığımızla kumar oynamaktır ve olası bir kötü senaryoda durumun teşhis ve tedavisini de içinden çıkılmayacak bir hale sokabilir. Unutmayalım ki, ben kullandım bir şey olmadı mantığı sağlığımızı kaybedene kadardır.

Bu kadar kötü konuştuk şimdi biraz da iyi şeylerden bahsedelim Smile
Yukarıda bahsettiğimiz risklerden kaçınmak için ne yapabiliriz ? Yapabileceğimiz iki şey var.
  1. Sadece Eczane ürünü kullanmak.
  2. Eczane kalitesinde(Pharma Grade) üretim yaptığı bilinen ilaç firmalarının ürünlerini, güvenilen bir kaynaktan temin etmek.
Şimdi 1. seçeneği biraz irdeleyelim. Türkiye'de eczanelerimizden temin edebileceğimiz ürünler kabaca şunlar.
  • Sustanon (testosteron)
  • Anapolon
  • Proviron
  • Genotropin (büyüme hormonu)
  • Humatrope (büyüme hormonu)
  • Pregnyl
Yukarıdaki eczane ürünü ilaçlarla ömrünüzün sonuna kadar kür yapabilirsiniz, bir seviyeye kadar geldiniz artık farklı ilaçlar kullanmak istiyorsunuz, mesela deca, trenbolone, dianabol vs.
İşte o kısımda 2. seçeneğe yönelmeniz gerek. Bizim bu forumu açma nedenimiz de bu zaten, kullanıcıları bilinçlendirmek ve eczane kalitesindeki orjinal ürünler hakkında bilgi vermek.

Bizim şuan güvendiğimiz ve incelediğimiz, kullanıcılardan çok iyi geri dönüş aldığımız iki adet marka var:
  • SP Laboratories
  • Balkan Pharmaceuticals
Yukarıdaki iki firma da Moldova'da profesyonel üretim yapan, kaynağından alındığı sürece sorun yaşamayacağınız markalardır. Bizzat forum ekibimiz tarafından gözlemlendiği üzere Sp Labs Balkan Pharma'nın fabrikasında üretiliyor ve piyasaya aynı kalitede ürün sağlıyor.
Balkan Pharma'nın kendi sitesinde paylaştığı sertifikalar https://balkanpharmaceuticals.com/en/lic...cates.html
4e2e9cf06486cbceed61cef8cab8239d.jpg
485aee578722891b550e9a2040de39bf.jpg
1427db32506e8275dd5cc28b7478c112.jpg
Webp.net-resizeimage (1).jpg
Webp.net-resizeimage.jpg

Bu iki marka da ürünlerinin sahtesinin üretilip satılmasına engel olmak için bir barkod check sistemi kullanıyor.
Balkan Pharma ürünlerinin orjinalliğini test edebileceğimiz web sitesi linki;

https://b-p.md/

Siteye girdiğimizde karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor.

antipirate.png

Bu ekranda "type code here" yazan yere aldığınız ürünün üzerinde bulunan seri numarasını yazıp Submit tuşuna bastığınızda size ürünün orjinal olup olmadığını ve girdiğiniz bu kodun daha önce kaç kez sorgulandığını söylüyor.

AWlgnD.jpg

Balkan Pharma için check kod girerken dikkat etmemiz gerek şey Tablet ve Ampul ürünlerinde bütün harfleri büyük harfle, flakon ürünlerde ise flakonun üzerindeki gibi büyük küçük harfle yazmamız gerekiyor.

Balkan Pharma ürünlerinin sahtesinin üretilmesini önlemek amacıyla özel üretim kutulara geçti, artık eski kutu ürün fabrikadan çıkmıyor. Kutu üzerindeki kodlar, renkler, kabartmalar ve hologramlar tamamen kopyasının yapılmasını zorlaştırmak için özenle yapılmış.Bununla ilgili bir de açıklayıcı video yapmışlar onu da buraya ekleyelim.

Balkan Pharma yeni kutu ürünlerinden bazıları ;
product-144-348.jpg
product-47-39.jpg
product-141-322.jpg
product-141-322.jpg (7.41 KiB) 292 kere görüntülendi

Şimdi SP Labs Check sitesine bir bakalım;

https://upic.sp-laboratories.com/

SP Labs sitesi de Balkan Pharma sitesiyle aynı şekilde çalışıyor zaten sitenin tasarımından da aynı yerde yapıldığı anlaşılıyor Smile

SP Labs ürünlerinden bazıları;
product_1520928881d86fsplabstab0012.jpg
product_1520928881d86fsplabstab0012.jpg (15.31 KiB) 292 kere görüntülendi
product_152699376639dblipo-stikla.jpg
product_152699376639dblipo-stikla.jpg (17.91 KiB) 292 kere görüntülendi
product_15269917874718sptropin.jpg
product_15269917874718sptropin.jpg (21.61 KiB) 292 kere görüntülendi

Evet şimdi o kadar bilgi verdik peki siz bu ürünlere nereden ulaşacaksınız, tabi ki de forum moderatörlerimizden, info@steroidforumturkiye.com mail adresinden veya sitemizin sağ altında bulunan WhatsApp ile iletişime geç butonundan.

Forumumuzun ilk konusunu okuduğunuz için teşekkürler, hepimize hayırlı olsun. İyi antrenmanlar :D